24 Nisan 2024
Sağlık

Vücuttaki Taşları Düşürmek

      Vücuttaki Taşları Düşürmek

Ne kadar dikkat edilse de vücut taş üretmekte olduğu için sürekli kontrol altında olunmalıdır. Ayrıca taşın büyüklüğü ve kaç tane olduğu da önemlidir. Biraz garip gelse de nasıl yani içerimizde taş mı var demek. Evet vücut taşlar üretmektedir. Tabii ki bu taşları düşürme yolları da vardır. Taş düşmediği zaman da ameliyat yapılarak alınmaktadır. Taş küçükken düşürülürse büyümeden önlenir. Vücudumuzdaki  taşları düşürmek için doğal tedavi yöntemleri…

Birçok sebepten dolayı vücut taş üretmektedir. Vücuttaki taşları düşürmek içinde tedavi yöntemleri aranmaktadır. Doğal yollarla tedavi yöntemleri de bulunmaktadır.

Vücuttaki Taşları Doğal Yollardan Düşürme

 • Balığın başında olan akça ezilip içilirse vücuttaki taşlar düşer.
 • Birkaç tane annenin sütüne bal katıp içilirse parça parça edip düşürür.
 • Sığır kanından bir miktar içilirse taşları düşürür.
 • Keten tohumunu kaynatıp içilirse yine şifa olur.
 • Ekşi nar suyu ile tatlı nar suyu karıştırılıp içilirse tedavi eder.
 • Mesane hastalıkları için akrebi toprağı tencerede yakıp kül edip sonra hastaya yedirilirse fayda eder.

 

  Mesane Ve Böbrekte Taş Ve Kum

 1. Akşam yatarken 3 gram keten tohumunu bir çay bardağı ılık su ile içilmeli ve birkaç gün devam edilmelidir.
 2. At kuyruğu 30-40 gram bir litre suda kaynatılıp günde 3-4 bardak içilir.
 3. Yemeklerden önce birer fincan turunç suyu içilmelidir. On gün  kadar devam edilirse mesane ve böbrek taşlarını düşürür.
 4. Ayn kökü 20 gram Mısır püskülü 10 gram Kiraz sapı 10 gram arpa 30 gram su 1 litre bunlar hep birlikte kaynatın. Günde 3 bardak için.
 5. Bir çay bardağı kuru kekik bir buçuk litre suda kaynatın. Suyun yarım litresi uçunca indirip süzmeli sabah ve akşam birer fincan içilmelidir. Taşları eriterek döker.
 6. Kayışkıran otunun kökü 30 gram 1 litre su ile kaynatıp sabah akşam birer bardak ılık, ılık için. Taş ve kumları döker. Özellikle düzenli kullanım önemlidir.

     Safra Kesesi Taşı

 1. Bir fincan su içine 15 damla kekik yağı damlatıp sabah aç karnına için, birkaç gün devam edin. Taş eritir ve düşürür. Bu ilaç mesane ve böbrek taşlarına da iyi gelir. Özellikle düzenli kullanım önemlidir.
 2. Karaturpun siyah kabuklarını hafifçe kazın, rendenin ince tarafı ile rendeleyin. Rendelediğiniz turpu sıkın yarım fincan turp  suyuna bir çorba kaşığı süzülmüş halis bal ilave edip akşam yatarken için. Ayrıca bu tedaviye bir kaç gün devam edin.
 3. Aslan dişi veya yabani marul denilen bitkinin kökünden 100 gram, 1 litre suda kaynatın. Birer çay bardağı için. Bu tedaviye bir müddet devam edin. Safra kesesi taşlarını döker. Ayrıca safra kesesi mesane ve idrar yolları iltihabına dahi şifalıdır.
 4. Keten tohumunu dövün, bir tatlı kaşığı kadar ağıza alınıp su içilirse safra kesesi, mesane ve böbrek taşlarını ufalayarak düşürür. Safrayı ishal etmek için veya şahtere otunu yemeye devam edin çünkü safrayı ishal eder. Veya safrayı defetmek ve öksürüğü gidermek için menekşe suyuna şeker katıp içmeye devam edilmelidir. Safrayı ishal etmenin en iyi yolundan biri budur. Bir miktar hıyarşenbe ile bir miktar demirhindiyi için çok faydalıdır. Mesanedeki taşı düşürmek için fındık kabuklarını alıp iyice dövüp su ile kaynatıp suyunu akşamları için. Devam edin şifa bulun.

Özellikle fazla kullanım iyi değildir. Ayrıca bu ürünlerden birine alerjisi olanlar kullanmamalıdır. Tedaviye devam ederken ara, ara gidip baktırılmalıdır. Çünkü taş ve taşların durumuna göre devam edilmelidir. Eğer bu yöntemlerden biri sizin için iyi değilse kullanmayın.

Sitemizin diğer blok yazılarını okumayı unutmayın!

 

 

3 thoughts on “Vücuttaki Taşları Düşürmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir