24 Nisan 2024
Sağlık

Zatürre

ZATÜRRE

Özellikle hastalık ciğerlere indiği zaman ve ilerlediği zaman zatürre oluşmaya başlar, fark edilmediği zaman ise ilerleyebilir. Zatürre tedavi edilmediğinde ciğerle tamamen kullanılmaz hale gelir ve artık geri dönüşü olmaz. Akciğerler nasıl temizlenir?, Zatürre nasıl oluşur?, zatürre nasıl tedavi edilir?, İbrahim Saraçoğlu zatürre kürü?, Zatürre nasıl geçer? işte bu soruların yanıtı…

  • Akciğerlerde balgam toplanması nefes almayı zorlaştırır. Vücut yüksek ateşle, öksürmeyle, balgam çözücü mikroplarla balgamı çözmeye ve çıkarmaya çalışır. Ateş ve öksürük, akciğerlerdeki balgamların atılması ve zatürrenin geçmesi için çok önemlidir. Ateş düşürücü ve antibiyotik alındığı takdirde ateş kesilir, kişi iyileşmiş gibi görünür fakat balgam hapsolduğu için zatürre tekrar eder. Alınan antibiyotik, hem zararlı mikroplarla beraber faydalı mikropları öldürür, hem de enzim, hormon ve kan üretimini ve bağışıklık sistemini olumsuz etkiler. Vücut direnç kalır, başka hastalıklara kapı açılır.
  • Özellikle bu süreçte aç kalmak daha çabuk iyileşmeyi sağlamaktadır. Akciğerlerin temizlenme genel olarak aç kalma sonucunda görülmektedir. Aç kalma ne kadar yapılabiliyorsa yapılmalıdır. 3 gün yapılması en faydalıdır.
  • Açlıktan sona taze yapılmış meyve ve sebze suları verilmelidir.
  • Zatürre geçirildikten sonra mutlaka açık havada uzun süre kalınmalıdır. Yürüyüşler yapılmalıdır ki ciğerler açılsın.
  • Koşmak, zıplamak ve oynamakta çok faydalıdır, çünkü akciğerdeki atıklar hareket ve öksürükle daha çabuk dışarı atılmaktadır.

Zatürrenin Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

  • 1 tatlı kaşığı yaban kekiği
  • 1 bardak su

Yapılışı: Kaynayan 1 bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı yaban kekiği ilave edilmelidir. 5 dakika boyunca kısık ateşte kaynama süresi dolana kadar devam edilmelidir. Bu karışım ılıdıktan sonra sabah kahvaltısından 2 saat sonra 1 su bardağı içilmelidir. Özellikle içerisine herhangi bir katkı maddesi atılmamalıdır.

Yarrow Tea, Achillea Millefolium , on a Rustic Wooden Background.

Yapılışı:  Kaynayan 1 bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı karabaş otu ilave edilmelidir. 7 dakika boyunca kısık ateşte kaynama süresi dolana kadar devam edilmelidir. Kaynama süresi dolduktan sonra süzülmelidir. 1gün arayla akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 su bardağı içilmelidir. İçildikten sonra yarım saat sudan başka bir şey içilmemelidir.

İlk 10 gün tamamlandıktan sonra 1 hafta ara verilmelidir. İkinci on gün küre aynı şekilde devam edilmelidir. Gün aşırı aynı şekilde devam edilmelidir.

Mutlaka her zaman taze şekilde hazırlanmalıdır.

  • Sabah kahvaltısından bir saat sonra 1 tatlı kaşığı tepeleme kestane balı tüketilmelidir.
  • Soğan ve sarımsak tüketilmelidir.
  • Kızılcık suyu içilmelidir.

Kaynak: Aidin Salih (Gerçek Tıp )

SİTEMİZİN DİĞER BLOK YAZILARINI OKUMAYI UNUTMAYIN!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir