24 Nisan 2024
Sağlık

Kan Ve Damar Temizliği

KAN VE DAMAR TEMİZLİĞİ

Vücudumuzun dış temizliği kadar kan ve damar temizliği de bir o kadar önemlidir. Aslında hastalıkların bir çoğu iç organlarımızı temizlemediğimiz içindir. Düzenli şekilde bazı zamanlarda temizlik yapıldığı zaman hastalıklara daha az yakalanmış olunur. Kan ve damar temizliği aslında çok basit bir şekilde yediklerimize ve içtiklerimize dikkat ederek olmaktadır….

 

Kan Ve Damar Temizliğini Kimler Yapabilir?

 • Yüksek tansiyonu olanlar
 • Kalp hastaları
 • Karaciğer hastalığı olanlar
 • Yüksek kolesterolü olanlar
 • 40 yaş üzerinde olan herkes

Kan Ve Damar Temizliği Nasıl Yapılır?

 1. 3 hafta boyunca sabahtan ikindiye kadar : Vişne mevsiminde vişne, kiraz mevsiminde kiraz, elma mevsiminde elma özellikle kabuklarıyla ve çekirdekleriyle, nar mevsiminde de nar tüketilmelidir. Ya meyvenin kendisi ya da suyu tüketilmelidir. İkindiye kadar başka bir şey tüketilmemelidir.
 2. İkindi olduğu zaman yemek yenilir.
 3. Akşam ise aşağıda belirtilen kan ve damar temizleyici ilaçlardan tüketilmelidir.

Diğer Yöntemler;

 1. Her haftanın iki günü yapılabilirse eğer mevsimin meyve ve sebzeleri tüketilmeli veya suyu içilmelidir.
 2. Ayrıca kışın pancar suyu içmekte kanı ve damarları temizler.
 3. Sarımsaklı zeytinyağı tüketmekte kışın kanı ve damarları temizler.
 4. Düzenli olarak vişne suyu içmek.
 5. Özellikle nar mevsiminde nar tüketmek.
 6. Bol bol su tüketmek.
 7. Yeşil çay da çok faydalıdır.
 8. Biberiye, zencefil, soğan, limon, greyfurt, maydanoz, ısırgan otu, kuşburnu, ev yapımı sirkeler, kırmızı pancarda kan ve damar temizleyicidir.

Kan Ve Damar Temizliği İçin İlaçlar

 • Soğanlı İlaç; 1 bardak olacak kadar soğanın suyunu sıkın. Bu suyun içerisine 1 bardak kadar da bal ilave edin. Karışımı günde 2 defa aç karnına 1 tatlı kaşığı kadar tüketin. Diğer ilaçla da dönüşümlü olarak kullanın.
 • Sarımsaklı Zeytinyağı; 1 bardak hakiki zeytinyağı üzerine 1 baş sarımsağı dövün. İkisini karıştırın ve 1 gün boyunca buz dolabında bekletin. Bekleme süresi dolduktan sonra süzün günde  defa olmak üzere aç karnına ya sabah ya da akşam 1 tatlı kaşığı kadar bu karışımdan ve 1 tatlı kaşığı kadar da limon suyuyla için. Ayrıca sarımsaklı zeytinyağını yemeklerde ve salatalara da kullanabilirsiniz.
 • Biberiyeli Sirke; 3 çorba kaşığı kadar biberiyeyi öğütün fazla ince olmasın, mümkünse evde yapılmış yarım kilo kadar elma sirkesini karıştırın. Kapalı bir kapta 7 gün boyunca bekletin. Daha sonra 2 hafta boyunca 1 su bardağı suya 1 yemek kaşığı karıştırın ve için. Aç karnına günde 1-2 defa tüketin.
 • Ballı Sarımsaklı İlaç; 10 tane limonun suyu, 10 baş dövülmüş sarımsak, 1 kiloda balı karıştırın. Cam bir kavanozun içerisine koyun. Ağız kısmını  özellikle 3 katlı bir bezle bağlayın. Karanlık bir yerde 1 hafta boyunca  bekletin. 1 hafta dolduktan sonra ağzını açın ve buzdolabına koyun. Günde 3-4 defa bir tatlı kaşığı kadar alın ve şeker gibi ağızda erimesini bekleyin.

Sitemizin diğer blok yazılarını okumayı unutmayın!

Kaynak: Aidin SALİH

 

3 thoughts on “Kan Ve Damar Temizliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir