24 Nisan 2024
Sağlık

Mide Ülseri Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Mide Ülseri Nedir?, Belirtileri Nelerdir?, Mide Ülserinin

Doğal Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Özellikle her hastalığın sebebi mideden geçse de mide ülseri de birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Ülser tedavi edilmediği sürece kansere ve daha fazla hastalanmaya sebep olmaktadır. Midede ki yaralar kapanmadığı sürece ülser ortadan kalmaz. Yaralar kapanmadığı sürece ülser ilerlemeye devam eder. Ülser ne kadar zor bir hastalık olsa da tedavi yöntemlerini uygulayarak bu hastalık yenebilirsiniz. Ülser tedavisi için doğal tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. Doğal tedavi yöntemleri…

Mide de birçok sebeplerden dolayı oluşan açık yaralara mide ülseri denilmektedir. Belirtileri olarak en belirgin mide ağrısıdır. Ülser başlangıcında bilinmeli ve ilerlemeden tedavi edilmesi gerekir. Mide hafife alınacak bir hastalık değildir. Özellikle tedavi edilmesi gereken hastalıklardandır.

 

Mide Ülserinin Belirtileri

Mide ağrısı

Bulantı

Mide kanaması

Dışkıdan kan gelmesi

İştahsızlık

Kilo kaybı

Hazımsızlık

Sık acıkma hissi

Mide de yanma

Şişkinlik ve gaz sancısı

Dışkıda siyahlık

Mide Ülserinin Doğal Tedavi Yöntemleri

  • Bir hafta boyunca her sabah 30-50 gr sarımsaklı zeytinyağı 30-50 gr limon karışımı için. Özellikle düzenli kullanım çok önemlidir.
  • Gün içinde acıktıkça istendiği kadar sebze suyu karışımları için. Özellikle 5-8 bardak arasında olmalı.
  • Her akşam uykudan önce bir çorba kaşığı yeni sıkılmış taze zencefil suyu küçük yudumlarla için.
  • 50 gr soğan suyu, 150 gr taze sıkılmış, ısırgan suyu 50 gr su karışımı için.
  • 150 gr havuç suyu, 1 çorba kaşığı, maydanoz suyu, 1 çorba kaşığı kereviz suyu ve su karışımını için.
  • 100 gr havuç suyu, 100 gr elma suyu, 50 gr su karışımı, 150 gr ıspanak suyu, 50 gr kırmızı pancar suyu 1 çorba kaşığı maydanoz suyu, 1 çorba kaşığı kereviz suyu, su karışımı için.
  • 200 gr semizotu suyu, 1 çorba kaşığı maydanoz suyu, su karışımı için. Özellikle düzenli olarak sabah ve akşam için. Hastalıktan kurtulana kadar devam edin.
  • Mayıs papatyası, civanperçemi, biberiye, mercanköşk, kekik veya kuru zencefil ince, ince kıyıldıktan sonra yarım tatlı kaşığı alın. Bir bardak kaynar suyla 15 dakika demlendikten sonra süzün. Gün boyunca 3 defa bu şekilde demlenen taze çay soğutmadan için. Özellikle bu madde ülser için çok faydalıdır.
  • Sıkıştırıcı, büzüştürücü etkiye sahip olan nar çekirdeği ve iç zarları ince öğütün elekten geçirin ve sabah akşam suyla birlikte 1 tatlı kaşığı yutun. Tarhana çorbası, yoğurt çorbası veya mercimek çorbası nar çekirdeği ile pişirerek için. Fazla miktarda kullanmak mideye zarar verebilir.
  • Meşe kabuğu ve meşe kozalakları da reflü, fıtık ve mide büyümesine karşı kullanın. 1 tatlı kaşığı ince kıyılmış veya öğütülmüş meşe kabuğu, bir bardak kaynak suyla karıştırın 15-20 dakika demleyin ve süzün. Gün boyunca 3 bardak taze demlenmiş çay soğutmadan için. 1 kahve kaşığı ince öğütülmüş taze meşe kozalığı sabah-akşam suyla yutun. Özellikle düzenli kullanım bu tedaviler için önemlidir.

Dikkat edilmesi gerekenler

Bu hastalıkları olan kişilerin gece yatarken gövdelerinin üst kısmını yüksekte tutmaları önemlidir. Yatmadan önce 2-3 saatte bir şey yiyip içmeyin ve saat 21’den sonra ağza hiçbir şey koymayın. Her hastalıkta olduğu bu hastalıkta da sağlıklı beslenme çok önemlidir. Bu tedavi uygulayarak ve sağlıklı beslenerek ülserden kolaylıkla kısa sürede kurtulmak mümkündür.  Uygulamayı en az 1 ay devam edilmesi gerekir. Tedavi bittikten sonra beslenmeye daha da çok dikkat edin ve mideye iyi gelmeyen zararlı yiyeceklerden uzak durun.

Özellikle ürünlerden birine alerjisi olanlar kullanmamalıdır. Ayrıca düzenli kullanım önemlidir. Eğer alerji belirtileri varsa hemen bırakın ve doktora başvurun.

Sitemizin diğer blok yazılarını okumayı unutmayın!

 

2 thoughts on “Mide Ülseri Nedir? Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir