30 Mayıs 2024
GüzellikSağlık

Selülit Nedir ve Nasıl Geçer?

     Selülit Nedir Ve Nasıl Geçer?

Özellikle bayanların korkulu rüyası olan sülülitler hemen geçen bir rahatsızlıkta değildir. Bayanlar bu portakal görünümü olan rahatsızlıktan kurtulmak isterler. Tabii ki çabuk geçmeyeceği de bilinir. Ama tedavi edilerek, sağlıklı beslenerek ve egzersizler yaparak portakal görünümden kurtulmak mümkündür. Bu kötü görünümle ömür boyu tabii ki yaşamak zorunda değilsiniz. Hatta büyük paralar harcayarak değil az bir miktar harcayarak bu görümü kaybedebilirsiniz. Bir de bu görünümden kurtulduktan sonra tekrar oluşmaması içinde önlem alınması gerekir. Selülit için tedavi yöntemleri…

Vücuttaki yağların derinin tabakalarının arasından çıkmasıyla oluşan çıkıntılı portakal görünüme selülit denir. Genellikle kadınların çoğunda bulunmaktadır. Selülitlerin bir çok sebebi bulunmaktadır. Hareketsizlik, beslenme şekli etkilemektedir.

 

Selülitler bir çok kişinin problemidir ve görüntü olarak ta hiç hoş gözükmemektedir. Selülitlerin oluşmasının bir çok aslında sebebi bulunmaktadır diyebiliriz.

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit artık kadınların problemi arasına girmiştir. Ama artık selülitlerinizle yaşamak zorunda değilsiniz. İşte kurtulmanın yolu. Selülitli bölgeye uyguladığınız zaman yok eder. Selülitin yok eden özel tarif şöyledir…

  • 7 damla portakal yağı
  • 6 damla kekik yağı
  • 7 damla biberiye yağı
  • 1 tatlı kaşığı susam yağı
  • 5 damla melisa yağı

Yukarda belirtilen yağları bir kavanozun içerinde karıştırın. Ve bu  karışımı bölgeye yukarıdan aşağıya doğru masaj yapar gibi şekilde dairesel hareketlerle sürün. Bölgeyi streç film ile sarın. Daha sonra 20 dakika bekleyin ve uygulamış olduğunuz  bölgeyi su ile yıkayın. Ayrıca en az hafta da mutlaka 2 kere uygulayın. Özellikle düzenli kullanım çok önemlidir. Masajla yapılmalıdır ve ne kadar masaj yapılırsa o kadar çabuk yok olmaktadır. Tabii ki egzersiz yapmakta ve sağlıklı beslenmekte çabuk iyileştirir ve tekrar geri oluşmasını engeller.

NOT: Herhangi bir hastalığınız ve alerjiniz varsa doktora sormadan kullanmayınız. Kullanılan yağlar her hangi bir sorun çıkardıysa hemen bırakılmalıdır. Özellikle tahriş yaparsa tamamen bırakılmalı ve kullanılmamalıdır.  Eğer bu yağlardan birine alerjiniz varsa o yağı kullanılmamalıdır. Yağların karıştırılması sakıncalı değildir. Miktar önemlidir ve miktarlarına göre karışım yapılmalıdır. Karşım bittikten sonra tekrar yapılmalıdır. Uzun süre serin yerde kalabilir.

Sitemizin diğer blok yazılarını okumayı unutmayın!

One thought on “Selülit Nedir ve Nasıl Geçer?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir