20 Temmuz 2024
Sağlık

Doğal İlaçlar

DOĞAL İLAÇLAR

Evde herkesin kendi imkanlarıyla yapabileceği ve faydalanabileceği doğal ilaçlar düzenli olarak tüketildiği zaman birçok hastalığa iyi gelmektedir. Aidin Salihin tavsiyeleri olan bu doğal ilaçlar hem kolay yapılmaktadır hem de oldukça faydalıdır. Özellikle kapalı damarların açılmasını sağlayan en etkili doğal ilaçlardır. Sarımlı zeytinyağı ilacı nasıl yapılır?, Doğal ilaçların faydaları nelerdir?, doğal ilaçlar nasıl yapılır?, Biberiyeli sirke ilacı nasıl yapılır?, işte bu soruların yanıtı…

Doğal İlaçların Faydaları Nelerdir?

 1. Kalp spazmını çözmektedir.
 2. Diğer organlarda olan spazmı da çözmektedir.
 3. Nefes darlığına iyi gelmektedir.
 4. En iyi damar temizleyici ilaçlardır.
 5. Nefes alıp vermenin rahat olmasını sağlamaktadır.
 6. Vücutta bulunan bütün damarları genişletmektedir.
 7. Kalp damarlarına çok faydalıdır.
 8. Beyin damarlarını açar ve genişletir.
 9. Kanı temizliyor.
 10. Kolesterolü de düşürmektedir.

40 yaşından sonra herkes bu ilaçlara ihtiyaç hisseder. Her yıl 1-2 ay boyunca mutlaka kullanılmalıdır.

Biberiye, zencefil, sarımsak, soğan, kırmızı pancar, limon, greyfurt, yeşil çay, ısırgan otu, maydanoz, kuşburnu, ev yapımı sirke, elma ve nar. Kan ve damar temizleyici özelliktedir.

Soğanlı İlaç

 • 1 bardak soğan suyu
 • 1 bardak bal

Yapılışı: 1 bardak soğan suyu ve 1 bardak bal karıştırılır, bu karışımdan 30-50 gr. günde 2 defa aç karnına sarımsaklı zeytinyağı ile dönüşümlü olarak içilmelidir.

Sarımsaklı Zeytinyağı

Yapılışı: 1 bardak rafine edilmiş zeytinyağı ve 1 baş dövülmüş sarımsak karıştırılır, 1 gün buzdolabında bekletildikten sonra süzülmelidir. Günde 1 defa sabah veya akşam, 30 gr. sarımsaklı zeytinyağı + 30 gr. limon suyu karıştırılarak içilmelidir. Yemek ve salata üzerine de kullanılmaktadır. Özellikle günde 50 gramdan fazla zeytinyağı tüketmemek gerekir.

Biberiyeli Sirke

Yapılışı: 3 çorba kaşığı biberiye kabaca öğütülür veya dövülür, 500 gr. evde yapılmış elma sirkesi ile karıştırılır ve kapağı kapatılarak 7 gün bekletilmelidir. Ayrıca 14 gün boyunca her gün bu sirkenin 30 gramı su ile karıştırılarak günde 1-2 defa aç karnına içilmelidir. 

BALLI SARIMSAKLI İLACIN FAYDALARI NELERDİR?

Bu doğal ilaçlar yapılırken mutlaka ölçülere dikkat edilmelidir. Mutlaka ölçülere göre tüketilmelidir. Kronik hastalar doktoruna sormadan kullanmamalıdır.

KAYNAK: Aidin Salih

SİTEMİZİN DİĞER BLOK YAZILARINI OKUMAYI UNUTMAYIN!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir